EN | SK | CZ

Vnímejte více, hybejte se lépe

Texturované produkty, které vás spojí s vaším pohybem

ZOBRAZIT

 

NABOSO® TECHNOLOGY je prvním senzorickým materiálem stimulujícím malé nervy, který je komerčně dostupný v oblasti fitness a zdravotnictví. Kůže chodidla obsahuje tisíce malých nervových mechanoreceptorů citlivých na různé stimuly včetně textury, vibrací, napnutí kůže, hlubokého tlaku a lehkého dotyku. Při stimulaci těchto mechanoreceptorů hrají důležitou roli v tom, jak dokážeme udržovat vzpřímený postoj, aktivovat naše posturální svaly a dynamicky řídit dopadové síly.

Jedním z klíčových rysů technologie NABOSO® je výzkumem podložená textura,uhren replica která je integrována v materiálu, který na našich produktech používáme. Několik studií (včetně studie Hattona a kol. 2011) prokázalo, že specifické textury skutečně zlepšují rovnováhu a stabilitu tím, že snižují mediální - laterální kolaps v oblasti kotníků.

V NABOSO® TECHNOLOGY jsme hrdí na to že jsme dokázali zkombinovat tvar, výšku a vzdálenost této fakty podložené textury tak, abychom zajistili co nejpřesnější stimulaci nervového systému.

Další vlastností NABOSO® TECHNOLOGY je určitá tvrdost  materiálu. který na výzkumuné studií podporoují názor, že tvrdší povrchy účinněji stimulují nervový systém a od základů poskytují zvýšený senzorický vstup.

Studie Iglesiase a kol. (2012) prokázala, že čím tvrdší stélka obuvi, tím pozorujeme větší redukci-omezení mediálního či laterálního kolapsu v oblasti kotníku

NABOSO® TECHNOLOGY se od základu zaměřuje na pokrok v oblasti fitness, tréninku a rehabilitace prostřednictvím  bosonohé vědy zabývajicí se vlivem povrchu na lidský pohyb.

Hrdě stojíme za našimi produkty s vědomím, že jsou podpořeny prokázanými vědeckými důkazy a s vírou pomoci uživatelům zlepšit kvalitu pohybu.

V současné době NABOSO® TECHNOLOGY nabízí čtyři linie produktů: