EN | SK | CZ

NEUROREHABILITACE

Inovace v neurorehabilitaci 

Potíže s rovnováhou jsou běžným symptomem u pacientů trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, po mrtvici nebo postižení nervového systému zvaného periferní neuropatie. Zvýšené riziko pádu, omezená dynamická stabilita a určitá nesamostatnost jsou pro tyto pacienty velkou emocionální zátěží.

Jedním z nejefektivnějších způsobů zlepšení stability u těchto pacientů je zaměřit pozornost na jejich senzorickou (smyslovou) stimulaci. Dotek, ať už nohy nebo ruky, vytváří přímé spojení mezi prostředím a mozkem, a zlepšuje tak koordinaci pohybu.

Glabrózní kůže (holá, bez ochlupení našich chodidel je pokryta stovkami receptorů, které jsou citlivé na dvoubodovou diskriminaci (měření citlivosti na výrazné dotekové podněty), tlak, pnutí a vibrace. Během chůze, lezení a dalšího prozkoumávání našeho okolí, smyslové stimuly se skrze chodidlo přenáší do mozku, odtud do mezimozkového hrbolu a dále do somatosenzorického centra, kde je vyhodnocován motorický vývoj a koordinace.

Jean Ayres, autorka teorie senzorické integrace, demonstrovala, že nedostatek přímého kontraktu (jako například kvůli neustálému nošení ponožek a nevhodné obuvi) ovlivňuje motoriku i jiné mozkové funkce. Dále zjistila, že nedostatek senzorické stimulace negativně ovlivňuje centrum vědomí v našem mozku, takzvaný retikulární aktivační systém, který je zodpovědný například i za udržení člověka v bdělém stavu, což může vést k omezené svalové pohyblivosti, přecitlivělosti na stres a problémy s učením.

Věda v praxi 

Četné studie prokázaly pozitivní účinky strukturovaných stélek pro pacienty trpící neurologickým onemocněním či poraněním. od otřesu mozku přes roztroušenou sklerózu a Parkinsona,

zlepšení držení těla a chůze skrze stimulaci kůže chodidel je nadějí pro celou řadu pacientů. V současnosti je NABOSO TECHNOLOGY  jedinou komerčně dostupnou značkou nabízející strukturované stélky pro zlepšení rovnováhy a držení těla. Studie uvedené níže poskytují celou řadu vědeckých důkazů pro tato tvrzení.

Strukturované stélky a rovnováha při roztroušené skleróze

Strukturované stélky a rovnováha u seniorů

Strukturované stélky a zlepšení délky kroku u pacientů s Parkinsonovou chorobou

Strukturované stélky a lepší držení těla při chůzi po mrtvici

 

Aplikace NABOSO u roztroušené sklerózy (MS) a Parkinsonovy choroby


Více než 400 000 lidí v USA a téměř 2,5 milionu lidí na celém světě žije s roztroušenou sklerózou. Přibližně 60 000 Američanů je každý rok diagnostikováno s Parkinsonovou chorobou, přičemž více než 10 milionů lidí na celém světě žije s PD.

Ať už se zaměřujeme na MS nebo Parkinsonovu chorobu, naším největším zájmem je zachování schopnosti lidí pohybovat se, chodit a prožívat život. Chůze při chůzi se může stát každému, kdo má chronický neurologický stav, ale existují intervence. Něco tak jednoduchého jako strukturovaná stélka může mít hluboký dopad na pohybové vzorce a kvalitu života těchto jedinců.

Viděli jsme neuvěřitelné okamžité výsledky vložením vložek NABOSO do obuvi pacientů s MS a Parkinsonovou chorobou. Máme videa pacientů, kteří v jednom okamžiku stěží mohli chodit bez bolesti! Síla jejich nohou nelze přehlédnout. A ani vliv NABOSO vložek .

 

rolex deep sea replica rolex daytona quadrante verde rolex replica donna ore mondo fake roger dubuis knights of the round table iwc prezzi Repliche nautilus riccione chrono24 dial orologio Ap Royal Oak Replica patek philippe listino prezzi repliche panerai usato