EN | SK | CZ

SPORTOVNÍ MEDICINA A ORTOPEDIE 

Dvě strany funkce nohy


Existují dvě strany funkce nohou (a dysfunkce): biomechanická a neuromuskulární. Nyní oba hrají důležitou roli v optimální funkci nohou, což znamená, že je třeba ocenit obě. Avšak léčba bolesti nohou pouze s jedním systémem víry je ve své podstatě vadná.

Obuvnický průmysl, ortotické laboratoře a tradiční podiatrická medicína řeší bolest a patologii nohou pouze z biomechanického hlediska. Víra, že v botách musíme mít podporu klenby a polštář, vede mnoho pacientů a spotřebitelů k přesvědčení, že to bude jediná odpověď na jejich bolest nohou.

V mnoha případech to však není odpověď a pacientům zbývají trýznivé bolesti nohou a prázdné peněženky. Druhou stranou funkce nohy, kterou musíme vzít v úvahu, je ta, která je řízena z neuromuskulárního hlediska. Jeden, který integruje vědu o smyslové stimulaci a fasciální systém.

Když vezmeme v úvahu funkci nervosvalové strany k noze, chceme přemýšlet o citlivosti chodidla a také o koaktivačních vzorcích mezi chodidlem a jádrem. Byla by zvážena role stimulace naboso, minimální obuv, myofasciální uvolňování, dýchací vzorce a kompenzační vzorce více proximální.

Výhody zvýšené stimulace chodidel:
Snížená únava a bolest nohou
Zvýšená stabilita kloubů po operaci
Rychlejší zotavení po podvrtnutí kotníku
Rychlejší návrat k činnosti po operaci kloubů orologi replica italia
Vložky s texturou a pooperační zotavení
Plantární kožní stimulace hraje důležitou roli v tom, jak náš mozek vnímá všechny klouby, což se označuje jako smysl pro polohu kloubů. Výzkumné studie prokázaly, že nošení vložek s texturou při tréninku je spojeno s rychlejší stabilitou kloubů. Rychlejší stabilita a vědomí kloubů je také důležitá po operaci kloubů.

Studie Collins et al. Z roku 2017. prokázala přítomnost pocitu chodidla po rekonstrukci ACL a dalších operacích kloubů dolních končetin. Použití texturované stélky okamžitě po operaci poskytuje způsob, jak těmto pacientům pomoci znovu se připojit k jejich základům, a bylo prokázáno, že zlepšuje mobilitu, rovnováhu a návrat k činnosti po operaci.

Co ukazuje věda o vložkách s texturou?
Chcete-li se dozvědět více o našem produktu založeném na důkazech a čekajícím na udělení patentu, naleznete níže několik výzkumných studií:

Změna textury obuvi mění vzory chůze
Vylepšete plantární senzaci pomocí rekonstrukce ACL s texturovanými vložkami s / p
Stimulace textury středního oblouku snížila nadměrnou pronaci
Plantární kožní citlivost v nestabilitě chronického kotníku