EN | SK | CZ

Běh a cyklistika ENG

Naše  vnímání nárazových sil přímo souvisí s naší schopností cítit zem a spojit se se smyslovou stimulací pozemních reakčních sil. 
Wilkinson a kol. ve své studii z roku 2018 zjistil, že texturované vložky snižují vertikální pozemní reakční síly u běžců, což dokazuje důležitost senzorické stimulace u běžců.
 
Stélka Naboso Performance je způsob Naboso, jak pomoci zlepšit zranění spojená s běháním zlepšením jejich senzorické zpětné vazby. Při nošení před nebo během běhu mohou vložky s texturou Naboso zajistit zvýšenou citlivost nohou a celkové vědomí těla.
 
Posílení stimulace nohou během jízdy na kole
Přestože se jedná o sport bez nárazů, cyklistika stále vyžaduje optimální aktivaci nohy a stabilizaci nohy k jádru. Realita cyklistiky spočívá v tom, že jde o sport, který vyžaduje tuhou botu s malým prostorem pro špičky a časté zapojení nohou. Výsledkem může být rozpojení mezi středem stabilizace cyklisty (jádro) a jeho základem (noha). To vede ke zpožděné stabilizaci, vzorům kompenzace a ztrátě energie.
 
Texturované vložky Naboso jsou prvním a jediným prostředkem ke zvýšení proprioceptivního povědomí cyklisty o jeho noze, a to jak v pevné cyklistické obuvi, tak i při dlouhé jízdě. Náš jedinečný texturovaný design stélky Naboso Neuro Insole umožňuje cyklistovi znovu spojit své základy během období únavy a přerušovaně po celou dobu jízdy.